< < < < Super User
Super User

Super User

Sevgili Velilerimiz,

Dünyada ve ülkemizde görülen Koronavirüs hastalığı (COVID-19) ile mücadele çerçevesinde Hadımköy Rüya Anaokulu olarak gerekli önlemleri almaktayız. Bu çerçevede okul binamız, dersliklerimiz, ortak kullanım alanlarımız ve oyun bahçemizde dezenfektasyon işlemleri gerçekleştirildi. Öğrencilerimizin okula geri dönüşlerinde bir sıkıntıyla karşılaşmamaları için gerekli düzenlemeler konusunda çalışmalarımızı sürdüreceğiz.

Sağlıklı, huzurlu ve başarılı bir gelecek dileğiyle.

 

Hadımköy Rüya Anaokulu

 

Cumartesi, 07 Mart 2020 08:47

Öğrencimiz Ata Özgür'ün Başarısı

Öğrencimiz Ata Özgür Mektebim Koleji'nin Düzenlediği "Benim Gözümden Atatürk" Resim Yarışmasında Birinciliğe Layık Görüldü.

 

Hadımköy Rüya Anaokulu olarak büyük bir gururu yaşıyoruz.


Mektebim Koleji'nin Türkiye Geneli düzenlediği 'Benim Gözümden Atatürk' temalı resim yarışmasında 5 yaş kategorisinde öğrencimiz Ata Özgür 1. olmuştur.

Öğrencimizi, kendisine danışman olan resim öğretmenimiz SAyın Ebru Palancıoğlu Elmer'i, sınıf öğretmenimiz Sayın Aslı Ergin'i ve değerli ailesini yürekten kutluyoruz.

Cumartesi, 06 Temmuz 2019 09:04

PERSONELİMİZ

Cumartesi, 06 Temmuz 2019 09:03

SATRANÇ

Cumartesi, 06 Temmuz 2019 09:02

YÜZME

Cumartesi, 06 Temmuz 2019 09:02

RESİM

Cumartesi, 06 Temmuz 2019 09:01

DANS

Cumartesi, 06 Temmuz 2019 09:00

ANASAYFA

Özel Hadımköy Rüya Anaokulu
Hastane Mahallesi Nusret Arman Caddesi. No. 22
Arnavutköy
İstanbul


e-Posta: Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.

Telefon: 0 212 7713293

Cep Telefonu: 0532 736 71 29

http://www.anaokuluruya.com

www.anaokuluruya.k12.tr

www.ruyaanaokulu.biz.tr

Cumartesi, 06 Temmuz 2019 08:59

HAKKIMIZDA

T. C. Milli Eğitim Bakanlığı Özel Hadımköy Rüya Anaokulu, 2009 yılında İlknur ve Tamer Temelkuran  tarafından kurulmuştur. Birleşmiş Milletler Evrensel İnsan Hakları Sözleşmesi, UNICEF Çocuk Haklarına Dair Sözleşme ve Türkiye Cumhuriyeti Anayasası'nda birey olarak çocuklara tanınan haklara ve yükümlülüklere uygun eğitim-öğretim sunmayı temel hedef edinmiştir. 

Okul öncesi evrede 3-6 yaş arasındaki çocukların kabul edildiği okulumuzda 07.00 - 19.00 arası hizmet verilmektedir.  Mesleğini severek yapan eğitimcilerimiz  ve yardımcı personellerimizle müfredatın yanı sıra tuvalet alışkanlığı kazandırma, öz bakım becerileri kazandırma, dil ve konuşma gelişimi; satranç, drama, çocuk yogası, İngilizce, dikkat ve öğrenmeyi güçlendirme çalışmaları, sağlıklı beslenme alışkanlığı kazandırma faaliyetleri çocukların eğlenerek öğrenmeleri ve güncelik yaşantıyı farklı mekanlarda gözlemlemeleriyle desteklenmektedir. Eğitim-öğretim sürecinde çocuklarımızın bilgi ve deneyimlerini sözlü, görsel ifade etme becerileri titizlikle gözlenmekte ve elde edilen bulgu ve bilgiler bu süreç içerisinde ebeveynlerle yürütülen görüşmelerde kendilerine aktarılarak okul-aile işbirliği geliştirilmektedir. Eğlenceli temel İngilizce öğrenimi, satranç, müzik, bale drama, anadil etkinlikleri, sportif faaliyetler ve kültürel geziler ve şenliklerde çocuklarımızın yanında zaman zaman ebeveynler de katılmaktadırlar. 

Fiziksel bakımdan okulumuz kendi binasında eğitim vermektedir. Üç kat 280m2 kullanım alanı, aydınlık, günışığı gören derslikleri, 70m2 oyun etkinlik salonunun yanı sıra çam ağaçları ve meyve ağaçlarıyla çevrili 800m2 bahçesiyle, oyun alanıyla çocuklarımızın okul öncesi eğitiminde deneyimli eğitimciler ve yardımcı personelimizle sıcak bir ortam sunmaktadır. 

Çocuklarımıza sunulan sabah kahvaltısı, öğle yemeği ve ara öğünlerde sunulan yiyecekler kendi mutfağımızda becerikli mutfak personelimiz tarafından hazırlanmakta ve öğretmenlerimizin gözetiminde çocuklarımıza sunulmaktadır. Mevsimine göre çocuklarımızın kendi elleriyle hazırlanmasına katkıda bulundukları yiyecekler de bu öğünlerde zevkle tüketilmektedir. Bahçemizdeki meyve ağaçlarımızdan kendi ellerimizle topladığımız meyveleri tüketirken çocuklarımızın sevinçleri bizleri mutlu kılmaktadır. Artan meyvelerden hazırladığımız içecekler, reçeller, kompostolar, sebzelerden hazırladığımız turşular kış aylarında da öğrencilerimizin öğünlerinde tüketilmektedir. Ebeveynlerimizin kendi elleriyle hazırladıkları pastalar, kekler, börekler çocuklarımıza evlerindeki tatları arkadaşlarıyla da paylaşmalarını sağlamakta.

Okulumuz çevre ve hayvan dostudur; bahçemizde köpeğimiz Kuzey'in yanı sıra tavuklarımız, ördeklerimiz, kedilerimizle çocuklarımız hoşça vakit geçirebilmektedirler. Onların sevinç çığlıkları ve mutlulukları bizlerin görevimize daha sıkı bağlanmamıza neden olmaktadır.

Çalışan ebeveynler için uyumlu servis düzenlemeleri de yapılabilmektedir.

Bizlere emanet ettiğiniz en değerli varlıklarınızı sizler kadar seveceğimizi, sakınacağımızı ve gelişmelerine elbirliği ile katkıda bulunacağımızı gönül rahatlığı ile taahhüt ederiz.

En iyi dileklerimizle.

Rüya Anaokulu